Lauaarvutid

Lauaarvutil on rida eeliseid: ta on (uuena ja ka hooldatud vanem arvuti) kiire ja hinnalt soodne, komponendid on enamasti standardsed ning vahetatavad, monitor läptopi ekraaniga võrreldes hiigelsuur, klaviatuur täismõõduline, hiir mugav. Arvuti vananedes saab tema eluiga pikendada, lisada mälu, teise kõvaketta jne. Mõni läbipõlenud komponent või ümberläinud Coca-Cola ei tähenda veel lauaarvuti lõppu. Tõsi, juhtmepuntrad ja hulk vidinaid laua all ning peal käib asja juurde ning arvuti kaasavõtmine on kaunikesti ebamugav. Lauaarvuti on sülearvutiga võrreldes siiski odavam ja rohkem võimalusi pakkuv, ehkki esmapilgul ei pruugi see nii näida. Paljudes kontorites, aga ka kodudes on lauaarvutil endiselt kindel koht.

Lauaarvutite tootmisel on kodumaisel arvutitööstusel juba 20 aastat kogemusi ja üksikute eranditega on need kogemused igati positiivsed. Lääne suurfirmade arvutid on küll põhimõtteliselt väga head, kuid jõuavad tihti vananenud, paindumatute ja ülemäära kallite mudelite kujul, ka võib nende garantiihooldus olla äärmiselt kohmakas. Nii on Eestis toodetud lauaarvutite turuosa jätkuvalt hiiglaslik, samal ajal, kui kodumaine sülearvuti pole õiget hoogu sisse saanud ega vist saagi.

Lauaarvutit valides on asjatundja nõuanded kindlasti abiks, kuna osta ei tasu minevikku ega tulevikku, keegi ei taha kulutada oma raha rämpsule, kindlasti pole tark ka tähti alla tuua – tänane tipptehnoloogia on homme kordi odavam (kui see üldse homme veel alles on). Liiga odav arvuti on paraku nõrk ja ei kesta kaua, aga tarkvara (Windows-Office) maksavad sellise arvuti hinnast lõviosa ning arvutit välja vahetades tuleb nad enamasti uuesti osta.

Seega on kasulik hoolega valida ja asjatundjaga konsulteerida!