Sülearvutid

Sülearvuti on viimasel ajal muutunud arvuti sünonüümiks, hoopis lauaarvuti kuulub tänapäeval eriotstarbeliste mudelite hulka. Juba ammu pole küsimus võimsuses, pigem on oluline käepärasus ja mugavus.

Millist sülearvutit valida?

Soovitan lähtuda järgmistest kriteeriumitest:

1. Kvaliteet. Kvaliteeti ei saa alahinnata, eriti palju väntsutamist saava sülearvuti puhul. Kvaliteedi tagavad suurfirmad – DELL, Fujitsu-Siemens, HP, Toshiba, IBM/Lenovo, muidugi Apple.

2. Võimsus. Arvuti peab olema korraliku võimsusvaruga, mis sisuliselt on kestvus ajas - võimas mudel ei vanane nii ruttu. Kaasaegne protsessor on kindlasti kahetuumaline, soovitaks Inteli i-seeriat ja arvutis peaks olema 4Gb mälu hilisema laiendusvõimalusega.

3. Laiendatavus. Sülearvutil peaks olema hea laiendatavus: WiFi ja BlueTooth, soovitavalt ka 3G, HDMI ja dokk. DVD-kirjutaja hakkab tasapisi reliktiks muutuma.

4. Mobiilsus. Sülearvuti kasutaja töö eeldab ilmselt aktiivset eluviisi, läptopi kasutatakse nii kodus kui reisil. Selline arvuti ei pea mõõtmetelt-kaalult olema väga lahmakas ning eriti oluline on hea akuaeg. Viimane sõltub tänapäevasest tehnoloogiast, aku kestvus on oluliselt kasvanud. Ka läptopi mass on väga tähtis, üle 2kg arvutit on juba ebamugav kaasa tassida. Samas tasub hoiduda odavatest netbookidest, kui teie arvutikasutus vähegi tõsisem on.

5. Ekraan. Sõltuvalt arvuti mõõtmetest 13.3..15.6" ekraan on täiesti piisav nii tööks kui video vaatamiseks, aga arvuti on mugavalt väike ja sale - mugav kaasas kanda. Ekraani eraldusvõime võiks valida vastavalt oma silmadele, rohkem pole alati parem!

6. Hiir-klaviatuur. Puutepaneel on iseenesest mõistetav, osa kasutajaid eelistab välist hiirt. Väga hea väline hiir on tegelikult päris hea mõte. Klaviatuur peaks olema eesti või skandinaavia paigutusega, inglise paigutus eesti keelega eriti ei sobi.

7. Operatsioonisüsteem. Vaadake, et ei osta ilma operatsioonisüsteemita, ka DOS ja Linux sobivad vaid neile, kes kindlasti teavad, mida tahavad. Windows XP ja Vista viitavad vananenud arvutimudelitele, tänapäevane Windows kannab numbrit 7. Kuid ka Windows 7 korral on hulk ohte, mistõttu ei tasu uisa-päisa osta. Tõsine alternatiiv Windowsile on Mac ehk siis PC-maailma täielik vahetamine Apple-arvuti vastu. Tasub muidugi kaalumist, Apple-kogukond on Mac-ist teinud lausa religiooni!

8. Kasutajatarkvara. Ilma selleta on arvuti kasutu vidin. Enimnõutud tarkvara on Office 2010 (vastavalt versioonile Word, Excel, Outlook, Onenote, Powerpoint, Access) ja viirustõrje, näiteks F-Secure. Hoolitsege, et kogu tarkvara oleks uuendatud, et vältida rünnakut tagaukse kaudu. Apple kasutajatele on olemas Microsoft Office for Mac. Viiruseid Maci-maailmas praktiliselt ei ole.

9. Väga mugav asi on dokk - lauaalus, kuhu kinnituvad kõik juhtmed ja millesse tulles saab läpaka ühe liigutusega kinnitada. Enamasti see komplekti ei kuulu, aga kui ostate väga hea arvuti siis on ka dokk ja lisalaadija kaasas!

10. Garantii. Seda pole kunagi liiast, aga isegi tuntud firmad kipuvad piirduma 1 aastaga. Väga hea on 3-aastane garantii!


Missugune arvuti vastab kõigele sellele? Variantide arv sarnaneb Rubicu kuubiku lahendamisele. Võtke meiega ühendust ja leiame sobiva!